Wyznajemy zasadę, że o wiele lepiej jest otrzymywać zlecenia stale, być ekipą, którą sobie Inwestorzy polecają, nawet jeśli zysk na pojedynczych zleceniach będzie mniejszy. W dobie niepewnego rynku (niektórzy nazywają go wręcz „kryzysem”) taka postawa zagwarantuje Nam i naszym Partnerom stały dochód, płynność finansową, ale również dobre imię, renomę i motywację do dalszego doskonalenia się.

Chcemy, aby firmy które z nami współpracują, a także te, które do nas dołączą, specjalizowały się. Pomagamy w tym, kierując na szkolenia, ale też łącząc ekipy podczas prac, które wymagają specjalistycznej wiedzy. Osoby znające daną technologię dzielą się wtedy swoim doświadczeniem z innymi pracownikami, a to jest najlepszy sposób, aby się z daną procedurą oswoić.

Wydaje się, że nie wrócimy już do epoki, kiedy wielkie firmy budowlane wykonywały na placu budowy nieomal wszystkie prace a trend polegający na rozdrobnieniu i coraz większym wyspecjalizowaniu wśród firm budowlanych utrzyma się. Usługi projektowe, nadzorcze, konstrukcyjne, techniczne i inne będą raczej łączone dla potrzeb danego projektu w ramach kompleksowej współpracy generalnego wykonawcy z podwykonawcami dysponującymi potrzebnymi technologiami, sprzętem i wiedzą. Aby ustrzec się przed trafieniem na niesolidnych podwykonawców, należy przeanalizować historię danej firmy, spróbować ocenić nastawienie podwykonawcy do zrealizowanych zadań oraz zorientować się jak duży występuje u niego przepływ pracowników.

W wyborze podwykonawcy trzeba zbadać jak jego zaangażowanie wpłynie na jakość, koszt i wartość naszej usługi. Nawiązanie współpracy z kompetentnymi podwykonawcami jest bardzo istotne także w kontekście zaufania, gdy wykonawca może znać się w ograniczonym zakresie na specjalistycznych działaniach jakie zostają powierzone podwykonawcy np. w dziedzinie robót sanitarnych, z punktu widzenia prawa cywilnego wykonawca odpowiada wobec inwestora za działania lub zaniechania danego podwykonawcy. Wykonawca powinien także na bieżąco tworzyć bazę podwykonawców aby w razie nieprzewidzianych sytuacji móc bez zbędnych opóźnień kontynuować prace.

Najmniej problemów powstaje przy współpracy z wysoce wyspecjalizowanymi podwykonawcami wykonującymi roboty o wysokim zaawansowaniu technicznym i wymagające świetnego wykształcenia w danym temacie. Podwykonawcy tacy w rozwój swojej działalności angażują środki, legitymują się dobrą historią trwania firmy, stałością zespołu i inwestowaniem w niego, mają klarowne procedury i używają produktów i urządzeń najwyższej jakości. Powoduje to, że współpraca z nimi jest efektywna i nieomal bezreklamacyjna.

Najwięcej problemów sprawia współdziałanie z podwykonawcami ogólnobudowlanymi, których zakres zadań nie jest związany z użyciem zaawansowanych technologii, a bardziej opiera się na sumienności, staranności i dokładności w wykonywaniu powierzonych zadań. Wydaje się, że jest to po części związane z dużą emigracją zarobkową, jaką obserwowano przez kolejne lata. U takich podwykonawców często brak jest długiej historii firmy, notoryczny jest przepływ pracowników nie związanych ze swoim miejscem zatrudnienia, pragnących jedynie nabyć trochę doświadczenia aby moc go następnie wykorzystać w którymś z innych państw UE, występuje nierówny poziom członków przychodzących ekip. Problemem jest także duże poczucie bezkarności wśród takich ekip.

Jeżeli chcesz pracować z wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem prześlij nam ofertę mailem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub wypełnij poniższy formularz:

 

{ckform firma}